Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie wakacji

Utworzono dnia 17.08.2018
Czcionka:

            Praca w OPS w Toszku wre nawet podczas wakacji. Oferta skierowana do dzieci i młodzieży z Gminy Toszek była w tym roku wyjątkowo atrakcyjna. Wspólnie z CK „Zamek w Toszku” toszecki Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował zajęcia pn. „Zdrowie i zabawa to wakacji podstawa”. Zajęcia odbywały się na toszeckim Zamku. Wśród atrakcji można wymienić: wycieczki, słuchowisko teatralne, warsztaty czekoladowe, warsztaty fotograficzne i wiele wiele innych.

            Ale na tym nie koniec, ponieważ Ośrodek Pomocy Społecznej w Toszku pamiętał też o dzieciach i młodzieży mieszkających w sołectwach gminy. I dlatego, w trzech strategicznych miejscach, czyli w Pniowie, Sarnowie i Kotulinie, zostały przeprowadzone Letnie programy opiekuńczo – wychowawcze. Są one rozbudowaną kontynuacją zajęć całorocznych prowadzonych w tych miejscowościach, ale także i w Toszku, Ligocie Toszeckiej, Płużniczce i Paczynie.

            W dwutygodniowych warsztatach wzięło udział łącznie 90 dzieci, czyli limit został wykorzystany w 100%. Temat przewodni tegorocznych warsztatów brzmiał: Umiem reagować w sytuacjach zagrożenia! Podczas zajęć dzieci chętnie dzieliły się posiadaną wiedzą, ale także przyswajały nową z zakresu wzywania służb ratunkowych, zgłaszania sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, reagowania w przypadku pożaru, powodzi, wypadku komunikacyjnego, zgłaszania przemocy stosowanej wobec innych osób, ale również zagrożenia ich zdrowia np. w wyniku omdlenia, ukąszenia przez groźne owady, zaatakowania przez agresywne zwierzęta. Podjęto także tak ważne w czasie wakacji tematy związane z profilaktyką handlu dziećmi oraz zachowania zasad bezpieczeństwa nad wodą, w parku i w ruchu drogowym.

            Nie zabrakło także emocji i wrażeń, zwłaszcza podczas rejsu statkiem po Kanale Gliwickim oraz doświadczeń słuchowo -  wzrokowych  w Parku Sensorycznym, mieszczącym się przy radiostacji Gliwickiej.

            Cieszymy się z tego, że nasze propozycje spotykają się każdego roku z tak dużym zainteresowaniem, stale dbając o to, aby łączyć naukę z zabawą, profilaktykę z rekreacją, przyjemne z pożytecznym.

Letni program opiekuńczo - wychowawczy

Utworzono dnia 17.08.2018, 12:06

Projekt

Projekt nowa jakość pomocy społecznej w gminie toszek

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 82

W poprzednim tygodniu: 305

W tym miesiącu: 1051

W poprzednim miesiącu: 1077

Wszystkich: 33710