Wizyta Wolontariuszy na oddziale XVII

Utworzono dnia 26.01.2018

22 stycznia 2018 grupa 15 wolontariuszy pod opieką p. Gizeli Popek i ks. Proboszcza Sebastiana Bensza złożyła wizytę w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku na Oddziale Sądowym dla nieletnich o wzmocnionym zabezpieczeniu czyli na oddziale XVII.

Po przesłaniu podopiecznym tego oddziału drobnych smakołyków i indywidualnych życzeń świątecznych w ramach Świąt Bożego Narodzenia nadszedł czas na wzajemne spotkanie się i nawiązanie relacji. Zabraliśmy ze sobą instrumenty muzyczne, śpiewniki i dobre chęci do śpiewania i zaprosiliśmy przebywającą na oddziale XVII młodzież i pracowników do wspólnego kolędowania. Przy wsparciu mam naszych wolontariuszek przynieśliśmy ze sobą domowe wypieki i po radosnym, choć w dużej mierze improwizowanym kolędowaniu, mieliśmy czas na wspólne biesiadowanie przy stołach, przy których toczyły się ożywione dyskusje i zaczęły się tworzyć nowe więzi.

Mimo zupełnie odmiennych sytuacji życiowych młodzi znaleźli wspólny język, odkryli wspólne pasje i zainteresowania i bez uprzedzeń zaczęli dzielić się swoimi przeżyciami. Pobyt na oddziale XVII był dla nas szczególnym przeżyciem, a moment w którym podopieczna ośrodka podziękowała nam za to, że uznaliśmy ich za  godnych poświęcenia im naszego czasu zapadł nam głęboko w pamięć.

Doceniliśmy to, co mamy i jeszcze bardziej chcemy dzielić się swoimi talentami, czasem, sercem. 

 

Utworzono: 26.01.2018