Świadczenie DOBRY START

Utworzono dnia 12.06.2018

Dnia 01 czerwca 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 roku, w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry Start” (Dz. U. 2018 poz. 1061).

Komu i kiedy przysługuje świadczenie?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole od 7 lat, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymują świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia

Dla kogo wsparcie?

Aby otrzymać świadczenie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec lub opiekun faktyczny bądź prawny dziecka.

Wniosek on-line już od 1 lipca!

Wnioski o świadczenie dobry start – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – można składać online już od 1 lipca przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Wnioski będą dostępne w Ośrodku Pomocy Społecznej, jak również na stronie internetowej

Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek będzie można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Toszku od 1 sierpnia w określonych godzinach :

Poniedziałek -środa  800 – 1300

Czwartek 1100 - 1630

Piątek 800 – 1200

Kiedy pomoc trafi do rodziny?

Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

UWAGA!

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu.