Reaktywacja programu opiekuńczo - wychowawczego w Sarnowie!

Utworzono dnia 09.02.2018

Miło nam poinformować, iż w wyniku szybkiego remontu, jaki został przeprowadzony w świetlicy wiejskiej w Sarnowie, możliwa była reaktywacja programu opiekuńczo – wychowawczego! Zajęcia świetlicowe, organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Toszku są od wielu lat realizowane w Toszku i kilku sołectwach. W Sarnowie także cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak musiały zostać zawieszone, co wiązało się z troską o bezpieczeństwo przebywających w świetlicy dzieci.

Pani Gabriela Ziaja – Sołtys Sarnowa aktualnie kończy remont sołeckiej świetlicy, w której zostało zainstalowane centralne ogrzewanie, wyremontowana kuchnia, hol i mniejsza salka, co pozwoliło na wznowienie zajęć profilaktyczno – wychowawczych, prowadzonych przez doświadczonych Opiekunów z Ośrodka Pomocy Społecznej w Toszku.

7 lutego br. nastąpiło uroczyste (ponowne) otwarcie, Pan Burmistrz Grzegorz Kupczyk życzył uczestnikom zajęć i ich rodzicom, by świetlica w Sarnowie znów stała się miejscem, do którego chętnie będą wracać w kolejnych miesiącach i latach.

Utworzono: 09.02.2018